W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu odbyły się warsztaty teatralno-muzyczne prowadzone przez członków Fundacji Jubilo — Agnieszkę Bresler, Diego Pileggiego, Joshua Doerksena, Piotra Antka Kurjatę.
Ośrodek:
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu
Cele warsztatów:
- - praca nad koncentracją,
- - praca nad integracją grupy,
- - praca w parach nad indywidualnymi etiudami,
- - praca nad ośmieleniem i odrzuceniem wstydu,
- - praca nad głosem.
Program zajęć:
- Rozmowa — wzajemne poznanie się prowadzących i uczestników.
- Gry na koncentrację — wspólne klaśnięcie, liczenie.
- Praca w grupie — balansowanie przestrzeni, komendy „stop” and „go”, zamiana znaczenia komend. Rozwijanie pracy w grupie, koncentracji i reakcji.
- Praca z partnerem — proste ćwiczenia ruchowe: równoważnia, podnoszenie partnera, wspólny wyskok. Praca indywidualna z każdą z par.
- Gra z włoskiej sztuki tańca i walki pizzica. Praca nad obecnością, kontaktem wzrokowym, gotowością, szybkością.
- Gra teatralna „Morderca”. Ośmielanie, zwiększanie pewności siebie poprzez zabawę i odgrywanie różnych wariantów zadania.
- Tableau — fotografie, które ożywają. Rozwijanie pracy w grupie, kreatywności indywidualnej i zbiorowej. Tematy scen zbudowanych z grupą (wymyślone przez uczestniczki): Cyrk, Rancho, Szpital, Titanic, Gwiezdne Wojny, Świat według Kiepskich, Kung Fu Panda. Sceny w parach/małych grupach: Pasja, Uciekająca Panna Młoda, Hołd Pruski, Batman.
- Nauka tradycyjnej pieśni z Rumunii Erulem.
- Capoeira. Praca indywidualna z każdym z uczestników. Nauka podstawowego kroku ginga oraz przejścia ule.
- Nauka tradycyjnej pieśni capoeira Bem Te Vi.
- Ronda. Praca z partnerem w kole capoeiry. Praca nad kontaktem, rytmem, porozumieniem z partnerem, sprawnością i równowagą, kreatywnością. Osoby w kole: praca z rytmem i głosem, uważnością, obecnością.